MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


O areál Perly za 60 milionů korun nemá nikdo zájem

O areál zkrachovalé textilky Perla v Ústí nad Orlicí nemá za 60 milionů korun nikdo zájem. Čtrnáctého ledna totiž vypršel termín, kdy mohli kupci posílat nabídky.
Ofi ciálně byli čtyři zájemci, žádný z nich však nabídku nepodal. Budeme muset jednat dál, jestli bude vypsáno nové výběrové řízení se sníženou cenou nebo dražba,“ řekla Mlčochová.
Areál by získal kupec, který by nabídl nejvíce peněz, minimum bylo 60 miliónů korun. Mezi zájemci bylo i město Ústí nad Orlicí. V pondělí však zastupitelé rozhodli, že za navrhovanou cenu areál v centru města kupovat nebudou. Další developerské fi rmy ze Vsetína, Prahy a Chrudimi se také nepřihlásily. Tradice textilního průmyslu sahala v Ústí nad Orlicí až do poloviny 19. století. Perla měla problémy dlouhodobě, její hospodaření bylo ztrátové zejména kvůli levné konkurenci z Asie. Textilka předloni ze 400 zaměstnanců propustila polovinu pracovníků. Loni odešli další lidé a fi rma se dostala do insolvence a přestala vyrábět. Věřitelům Perla dluží 276 milionů korun.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop