MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Italský módní průmysl uniká z krize

zdroj ČTK

Italský módní průmysl se vymaňuje z finanční krize a hospodářské recese rychleji než jiné sektory, stále však volá po vládní pomoci, která by podpořila jeho konkurenceschopnost. Šéf odvětvového sdružení Sistema Moda Italia (SMI) Michele Tronconi dnes na veletrhu Pitti Uomo ve Florencii označil za vhodnou možnost podpory například daňové úlevy nebo snížení energetických nákladů.
Krize sice ještě neskončila, v současné době však mají módní výrobci slušný odbyt. „V posledních pár měsících došlo ke změně tempa a situace je z různých důvodů příznivá. Móda je sektor, který byl krizí zasažen jako první a vyjde z ní před ostatními,“ řekl Tronconi.
Italský módní průmysl se loni obrátil na vládu s žádostí o pomoc, protože fi nanční krize a recese výrazně snížily světovou poptávku po jeho produktech. SMI v listopadu odhadla, že tržby z prodeje módních oděvů klesnou v roce 2009 o šestnáct procent na 45 miliard eur (1,18 bilionu Kč). Italští výrobci luxusního textilu, obuvi nebo kabelek se nyní zaměřují na získání domácích zákazníků slevami zimního zboží, což přichází Italům vhod zejména v současném chladném počasí. „Tržby v obchodech jsou v této chvíli velmi dobré,“ řekl Tronconi. Podle něho je však vládní podpora stále potřebná. „Z posledních schůzek jsem nabyl přesvědčení, že se něco brzy udělá,“ dodal šéf SMI.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop